Radyo Tarihçesi

Patnos Fm radyosu 1993 yılında kurucu ortaklar Seyfettin ESİN, Cellalettin ESİN, M. Arif ALPDOĞAN ve M.Fatih IŞIK tarafından kuruldu 31-aralık-1993 yılında lisans alarak Rtük üyeliğiyle yayın hayatına sürdürdü. 1998 yılında çeşitli nedenlerden dolayı önce M.Fatih Işık daha sonra 2000 yılında Celalettin ESİN ortaklıktan ayrıldı son 2003 yılında M.Arif ALPDOĞAN' ında ayrılmasıyla radyo Seyfettin ESİN tarafından yürütüldü Daha sonra Seyfettin ESİN'in görevi nedeniyle Aydın söke ilçesine atanması radyoyu devretmesini gerektirdi.

Bilindiği üzere radyoculuk kişisel çıkarlardan öte toplumun gereksinimlerini ön planda tutan yayın kuruluşlarıdır. Toplumun menfaatlarını gözetecek toplum için çalışacak ve yayın akışını toplumun beklentilerine göre şekilendirecek isimler üzerinden düşünen Seyfettin ESİN Kamuran ESİN'in bu işi liyakatiyla sürdürebileciğini inandığından radyoyu Kamuran ESİN'e devretmiştir.

2004 yılının temuz ayından itibaren Kamuran ESİN yönetiminde yayın hayatını sürdüren Patnos Fm yayın alanı daha genişletmek için Erciş çıkışında hakim bir tepe olan Gresor tepesine link kurarak daha önce izleyemeyen bölgelere yayını ulaştırmayı başarmıştır Malazgirt, Bulanık, Erciş ve çevre köyler yayını dinlemenin mutluluğunu yaşamışlardır.

Halen 106.0 frekansından kaliteli yayınla dinleyicilerine hizmet vermektedir.

Sitede ara

www.patnosfm.net