Erdoğan din ticareti yapıyor

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dindar bir nesil yetiştireceğiz” sözlerine tepki gösterek, “Bundan önceki nesil dinsiz miydi?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın din ticareti yaptığını söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında Erdoğan’ın “Dindar bir nesil yetiştireceğiz” şeklindeki sözlerine yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu şöyle dedi: “Biz ne zaman dindar bir nesil yetişmesine karşı olduk. Bundan önceki nesiller dinsiz miydi? Böyle bir şeyi nasıl söyleyebilir. Tam bir bölücülük. Böyle bir şey söylüyorsa Başbakanlık koltuğunda oturmaması lazım. ‘Bir konuyu ben nasıl istismar ederim, mütedeyyin insanların oylarını nasıl alırım’ onun derdinde. İnsanlar dinlerini anneleri babalarıyla öğrenmeye başlarlar. Dindar adam yüreğinde sevgi olan insandır. Dindar adam, kamu malına ihanet etmeyen adamdır. Dindar adam, Deniz Feneri olayında savcıların ensesinde boza pişirmeyen adamdır. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede din ticareti yapıyor.”

Sitede ara

www.patnosfm.net