Pozantı'nın günahi kimin?

02.03.2012 11:55
Günlerdir yürek burkan bir haber yayınlanıyor gazetelerde.Pozantı cezaevinde taş atan çocukların taciz ve tecavüze uğradıkları  konusunda.
Böylesi bir durum en çok Müslümanları harekete geçirmesi gerekirken Türkiye’de İslami kesimden ne yazık ki “tık” bile yok.
Acaba sayfalarında  bu konu ile ilgili bir şey bulabilir miyim diye baktım. Yok. İslami değerleri alt üst eden bu gayri ahlaki durum İslamcı ( sözde) medyayı pek ilgilendirmemişe benziyor.Bütün vazifesi hükümetin ayıplarını örtmek üzere  yayın yapan bu kesimin umurunda bile değil,adli suçlularla aynı koğuşta kalmak mecburiyetinde bırakılan çocukların tecavüze uğraması.
Yazık… Çok yazık. Taş atan çocukları Zerdüştlükle suçlayan anlayışın sessiz kaldığı bu durumu İslam’la nasıl bağdaşlaştırabiliyorlar. Okyanusun ötesindeki Pelsivanya’da her b…. Göz yaşı döken O adam’ın bu konuda dökecek kaç damla göz yaşı var acaba?
Bu Ülkede Ogün Samast’lar Cem Garipoğlu’lar çocuk muamelesi görürken yaşı 12-13 olan çocukların büyük adam muamelesi görmesininin hangi dinde karşılığı var acaba.Bu uygulamayı başlatanların Allah korkuları nerede? Bu uygulamayı yapanları iktidar yapan oy sahipleri ortaya çıkan bu  ahlaksızlığın sorumlusu olarak vicdani bir muhasebe yapıyorlar mı? Dinsiz imansız diye ilan ettikleri sosyalist bir anlayışın gazetesi EVRENSEL’in ortaya çıkardığı bu  günah zinciri karşısında sessiz kalan Zaman ya da Akit gibi gazetelerin duyarsızlığından utanıyorlar mı?
Yazık. Çok yazık.  İslam’ın  gereği Ahlak ve fazilet duygularını siyasete kurban etmek ne kadar acı. Sırf Kılıçtaroğlu’na oy vermemek uğruna hiçbir dinde karşılığı olmayan bu gayri ahlaki uygulamaları yapanları Müslüman ilan etmek meğer ne gafletmiş.Kıyamet günü bunun hesabı uygulama sahipleri kadar oy verenlerde sorulmayacak mı?
Peki ne yapmak lazım?
Eğer Adalet bakanı azıcık vicdan sahibi ise
Eğer adaletin tecellisi için bir şeyler yapmak istiyorsa
Eğer yaptığı uygulamanın yanlışlığının farkındaysa
Eğer bunlar Kürt çocuklar nereden bakarsan bak terörist demiyorsa
Eğer bu durumun bir daha gerçekleşmemesini istiyorsa; tecavüzcüleri  adil olarak yargılayacak ve onları Doğu’daki herhangi bir cezaevine gönderecek. Bu cezaevi Van’da,Batman’da olabilir. Diyarbakır da……
Yoksa bu günah: Hiç bir su ile temizlenmez…

 

 

 

Yazarın diğer yazıları >>>>>

Geri

Sitede ara

www.patnosfm.net