MİLLETVEKİLERİNİN HELAL MAAŞLARI

16.12.2011 12:07

 

HAFTANIN MAKALESİ- MİLLETVEKİLERİNİN HELAL MAAŞLARI

Şimdi moda milletvekili maaşlarında. Yani,”Yemin etmeden alınan maaşlar helal mi,haram mı?” diye… AKP ye göre, haram

Dini bütün,namuslu,harama hiç mi hiç bulanmamış,Mekke’de Zemzem suyu ile yıkanmış gibi berrak,Anasından yeni doğmuş gibi masum ve günahsız AKP milletvekilleri kürsüye çıkmış öyle,manevi değerler içeren Kutsal kitap Kur’ana falan el basmadan ,ya da Allah’ın huzurunda değil de “Büyük Türk Milleti” önünde namusu ve şerefi üstüme yemin ettiler ya… Artık helal olan maaşı hak ediyorlar.

CHP liler ve BDP liler şimdilik “Büyük Türk Milleti” önünde eğilmediler ya maaşı hak etmiyorlar. Bu yüzden o maaş onlara haram.

Ne kadar ucuzmuş meğer bu haram ve helal olayı. Yolsuzlukları,ihaleleri,yandaş ilişkileri,yalan riya ve üç kağıtçılığı görmezden gelip sadece kürsüde yapılan yemini helal maaş için yeterli görmemiz gerekiyor  bu duruma göre.

Şimdi kafamız karmakarışık .Yoksa, helal ya da haram kavramlarını bize yanlış mı öğrettiler şimdiye kadar. Hocalarımız, şeyhlerimiz, seyitlerimiz bizi hep kandırdılar mı başkasının hakkını çalmak haramdır diye?

AKP li milletvekillerinin aldığı maaşlar “Helal” olduğuna göre kesinlikle kandırılmışız. Hep bize “Allah’tan korkun. Hak gasp etmeyin.Hak Allah’ın adıdır “ demediler mi? Eeeeeee bu ne öyle ise…Baksanıza AKP’li millet vekillerinin aldığı maaş helal.

Batıda,her kes Kürtlerin İmam Hatiplilere düşman olduğunu sanıyor. Hatta bazı densizler işi biraz ileri götürerek “Hocam Kürtler gerçekten Zerdüşt mü?” sorusunu sorar oldular.

Peki, batıda yaşayanlar bu kanıya nasıl vardılar sanıyorsunuz? Başbakanın meydan konuşmaları ve Zaman ile  Akit Gazetelerinin kasıtlı yayınları ile tabi.

Buyurun. Çıkın işin içinden.. 20 Milyonu aşkın Kürt Zerdüşt muamelesi görüyor  Zaman sayesinde. Ayrıca ,”İmam Hatiplileri yakan Kürtler”, İslam düşmanı artık.

 Bu durumu yaratan kim. Zaman ve Akit. Yani sözüm ona Müslüman kesim. Batıda yaşayan ve samimi olan Müslümanlar, Kürtlerin İmam Hatip düşmanı olmadığını,Doğudaki İmam Hatiplilerin % 80 inin de aslında Zaman’dan ya da Akitten tiksindiğini ne bilsin

Batıda yaşayan samimi Müslümanlar devletin Doğu’da yurt yapmadığını. Yapmadığı gibi öğrencilerin barınma ihtiyacı olan yurt işini Fethullahçı cemaate ihale ettiğini, Fethullahçı cemaatin de barınma zarureti içinde olan  ve köyden gelen  yoksul öğrencileri yurtlarına çektiğini, İslam adı altında asimilasyon ve Türkleştirme uyguladıklarını bilmiyor ki. Hatta Zamanın Fethullah’a yapılan saldırıyı İslam’a yapılan saldırıymış gibi lanse ettiğinin farkında bile değiller.

Şimdi bu Zaman gazetesi ve aynı kafadaki milletvekilleri yeni bir İslam almayışını uygulamaya koydukları gibi haram ve helal kavramını yeniden dizayn ediyorlar.İslam babalarının malı ya.

Şimdi Kürt bakışı ile Helal ve haram kavramına bir göz atalım mı? Atalım. Hatip Dicle Vekil seçildi mi.Seçildi.Bizans oyunları ile hakkı gasp edildi mi? Edildi. Yerine Oya Eronat atandı mı? atandı. Millet Oya Hanım’ı milletvekili olarak seçmiş miydi?.Hayır. Oya Hanım Halk istemediği halde vekil oldu mu? Oldu. Maaş alacak mı? Evet. Pekiiii Oya Hanım’ın alacağı bu maaş helal mi?

Oya Hanım  “Tamam.Ben seçilmedim.kabul ediyorum.Ama oğlum terörden öldü.Bu yüzden vekilliği hak etmediğim halde oğlumun kan bedeli olarak  kabul ediyorum” diye düşünmüş olabilir.Öyle de olsa alacağı maaş haramdır. Çünkü Veda Hutbesinde Resullallah “Ey nas ben kanı haram kıldım” demektedir.

CHP ve BDP’lilerin alacağı maaşı haram ilan eden; Oya Hanım’ı Alkışlayarak onurlandıran,alacağı maaşı da helal gören AKP milletvekillerini namus kavramının neresine koymak lazım.

Ne diyelim zalimin zulmü varsa,mazlumun Allah’ı var. Alacakları ve helal saydıkları maaşa gelince; Zehir zıkkım olsun 
Geri

Sitede ara

www.patnosfm.net